₺3.109,99 KDV Dahil
₺479,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺479,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺479,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺359,99 KDV Dahil
₺619,99 KDV Dahil
₺459,99 KDV Dahil
₺639,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺689,99 KDV Dahil
₺259,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺259,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺279,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺279,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺719,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺719,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺359,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺359,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺869,99 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺869,99 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺869,99 KDV Dahil
Toplam 24 / 291 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Bebek ve Çocuk Giyim Modelleri ve Fiyatları Allbabybaby'de

Gebeliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren bebek ürünleri satan mağazaları gezmeye başlayıp bebeğinizin ihtiyacı olan ürünleri istediğiniz renk ve modellerde satın almak için sabırsızlanabilirsiniz. Her konuda hassas davranarak bebeğinize her şeyin en iyisini sunmaya çaba gösterebilirsiniz.Her alanda olduğu gibi bebek ve çocuk giyim konusunda da ayrı özenir, iyi kalitede üretilen bebek kıyafetlerini istediğiniz renk, desen ve modellerde birçok seçenek arasında bulabilir ve minik bebeğiniz için satın alabilirsiniz. Bebek cildi normal insanlara göre daha hassastır. Bu nedenle bebeğinizin rahat kıyafetler giymesi ve vücudunu tahriş etmeyecek kumaşlar giymesi önemlidir. Bu sebeple bebek giysilerinde doğal yapıda kumaşlar tercih etmelisiniz. Bunun için pamuklu ve jersey kumaşlar uygundur. Esneyebilen, yumuşak, hava alabilen ve nem emici özelliklere sahip kumaşlardır. Kumaşların %100 doğal ve %100 organik olmasına dikkat edilmelidir. Yeni doğanı pamuklu bir giysiye koymak en güvenli yoldur çünkü alerjik reaksiyona veya bir tür tahrişe neden olma ihtimali en düşük olan materyaldir. Yaşlanmaya başladıklarında, yeni kumaşları deneyebilir ve kumaşa karşı sahip olabilecekleri olası rahatsızlıkların farkında olabilirsiniz.

Bebek kıyafetleri, bebeğinizin giyim ihtiyacınızı karşılarken aynı zamanda bebeğinizin o sevimli minik dünyasına uygun zevkte üretilerek bebeğinizin dış görünümünü daha da tatlı bir hal almasını sağlarlar. Bebek giyim markaları , birbirinden farklı renk ve sevimli figür motifleri bebek kıyafetleri üretiminde kullanmayı tercih ederler. Ebeveynlerin içini ısıtan tasarımlara sahip bebek giyimi çok sayıda seçeneği rahatlıkla bulabildiğiniz bir bebek ürünleri alanıdır. Bebek giysileri sadece dış görünüşleri ile göze hitap eden ürünler olmamalıdır. Bebeğinizin her türlü ihtiyacını karşılayan, cilt sağlığını koruyan, en önemlisi giyildiğinde bebeğiniz içindeyken konforunu sağlayan ürünler olmalılar. Bebek giyim üreticileri bu konuda ebeveynlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine öncelik vererek bebekler için özel kıyafet tasarlarlar. Teniyle gün boyu temas halinde olan bebek kıyafetleri yapımında kullanılan malzemeler bebeğinizin sağlığı açısından son derece önem arz eden konudur. Hassas davranılması gereken bir konu olan bebek giyim kumaşları seçimi, hem üretici markaların hem de ürün tercihiniz sırasında siz ebeveynlerin dikkatli olmasını gerektirir. Bebek ve çocuk uzun kollu body seçenekleri en çok tercih edilen modellerdendir.

Bebek kıyafeti nin etiketlerini kontrol etmelisiniz ve % 100 pamuk yazanları tercih etmenizde fayda vardır. Bu hem bebeğiniz terlediğinde terini emer, hem cildine yumuşak bir his verir. Bazen bebekler alerjik reaksiyonlar gösterebilirler. Terden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntılar yaşanabilir. Pamuklu kumaş bu sorunu da önlemede yardımcı olur. Ayrıca pamuklu kıyafetler makinede yıkanabilir ve sizi ütü yaparken zorlamaz.  Çünkü bebek kıyafetlerini sık sık yıkanmalıdır. Polar gibi kumaşlar polyester ağırlıklıdır. Sıcak tutar ama hem bebeği rahatsız edebilir hem de terletebilir. Polar gibi kumaşları giydirmeniz gerekiyor ise tene tam temas edecek şekilde değil içine pamuklu bir kıyafet üzerine polar kullanılabilir. Yenidoğan bebeğiniz ilk günler çok hareketli olmasa da sonrasında kıpır kıpır olacak. Öncelikle bunu göz önünü alarak kolay giydirilebilen kıyafetler tercih edin. İşiniz ne kadar kolaylaşır ise siz ve bebeğiniz o kadar az stres yaşarsınız. Bebek bakmak bilmeyen ebeveynlere bile zamanla pratik olmayı öğretir. Özellikle yeni doğan bebek kıyafetleri , gözlerini dünyaya yeni açan bebeğinizin anne karnından çok farklı koşullara sahip dış ortama adapte olmasında büyük rol oynar. Yeni doğan bebek giysileri, bebeğinizin hemen doğum sonrası kullanılmaya başlanıldığı için çok daha yumuşak dokuda üretilirler. Bebeğinizin nadir ve hassas cildi koruyan pamuklu ve ipeksi dokuları ile bebeğinizin daha huzurlu, rahat ve anne karnındaki gibi güvende hissetmesine yardımcı olurlar. Aynı zamanda doğum sonrası ortamlar arası sıcaklık farkı yaşayacak olan bebeğinizin vücut ısı dengesini optimum düzeyde tutulmasını ve üşümesini engellemeye yardımcı olan kumaş seçimleri ile özel olarak üretilirler. Hastane çıkışından itibaren kullanılmaya başlanan yeni doğan bebek giyim kıyafetleri, ebeveynlerin ihtiyaçlarına göre set haline getirilerek sunulurlar.

Zıbın, bebek tulum, eldiven, bebek battaniyesi gibi ürünlerin içerisinde yer aldığı hastane çıkışı bebek giyim setleri , bebeğinizin ilk saatlerini konfor içinde ve güvende geçirmesine yardımcı olurlar. Bebekler sanıldığından kuvvetlidir bu sebeple kıyafetlerinde ellerine geçen düğme vb cisimleri koparabilirler. İlk aldığınız hastane çıkışı kıyafetleri genellikle tulum ya da alt ve üst, eldiven, başlık, patik, salya önlüğü içeren bir set olur. Eldivenler bebeğin ince ve keskin olan tırnakları ile kendine zarar vermesini önler. Ama banyodan sonra ya da sizin gözetiminizdeyken eldivenleri takmayıp ellerinin hava almasını da ihmal etmeyin. İlk bir iki haftadan sonra eldivene de lüzum yoktur. Açık bırakın ki bebek ellerini keşfedebilsin. Gece yatarken eldiven takabilirsiniz. Aynı kural çorap ya da patikler için de geçerli. 

Bebek Elbisesi Modelleri

Bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılarlarken belki de en zevk aldığınız bölüm, bebek giyim alışverişleri kısmıdır. Bebeğinizin hem ihtiyaçlarına uygun hem de kendi zevkinize göre istediğiniz renk ve desenlerde çeşit çeşit bebek kız elbisesi modelleri bulabilirsiniz. Tüm yaş aralıklarına göre özel olarak düşünüp üretimi gerçekleşen bebek giysileri aynı zamanda cinsiyete göre de farklı tasarımlarda üretilirler. Bebek kıyafetleri erkek ve bebek kıyafetleri kız modelleri olarak ayrıldığı gibi unisex modellere sahip ürün seçeneklerini bulabilmeniz de mümkündür. Gün içindeki tüm gereksinimlerini karşılayacak ürünleri setler halinde alabildiğiniz gibi tek tek de temin edebilirsiniz. Zıbın, tulum, atlet, tshirt, pijama tulum, yelek, hırka, eşofman takımı, iç çamaşırı, çorap, bermuda, pantolon, tayt, sweatshirt, etek, elbise, uyku tulumu, patik, ceket gibi birçok birbirinden farklı kategoride ürünleri bebek giyimi içerisinde dilediğiniz renk, desen ve modelde bulabilirsiniz. Bebeklerde sık sık değiştirilmeye ihtiyacı duyulan bebek üst giyim ürünleri ebeveynlerin en çok kullandıkları kıyafetler arasındadır. Beslenme sırasında üzerleri çok kolay kirlenmesinden dolayı sürekli üzerlerini temiz çamaşırlarla değiştirme isteği içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Bebeğinizin konforu kadar hijyenin de sağlanması son derece önemli olduğundan yedek bebek üst giyim kıyafetlerini evinizde ve dışarıya çıktığınız zamanlarda bulundurmanız gerekebilir.

Bebeğinizin hareketini kısıtlamayacak kumaş esnekliğine sahip bebek giysileri tercih ederken üretiminde kullanılan malzemelerin pamuklu veya organik olduğuna emin olmalısınız. Antialerjik ve antibakteriyel özellik taşıyan ürünler olduğunu kontrol etmelisiniz. Tercih ettiğiniz bebek giyim ürünleri nin nefes alan yüzeye sahip olması, bebeğinizin cilt sağlığından başlayarak sonrasında genel sağlığını etkileyecek olası istenmeyen durumların önüne geçmenize yardımcı olur. Kıyafetlerin seçiminde gözünüze güzel gelmesi ve rahat olması dışında hangi materyalden yapıldığı da önem taşımaktadır. Birçok kişi kendisine veya çocuğuna giydirmiş olduğu kumaşları tanımamakta ve yanlış kullanmaktadır. Kumaşları tanıyabilmeniz için özetle sizler için anlatalım;

Kumaş çeşitleri; Pamuk, ipek, keten, yün, sentetik, akrilik, polyester, naylon, likra, suni kumaşlar olmak üzere çeşitlendirilir ve birçok bölüme ayrılır. Organik bebek kıyafetleri , hem pamuklu böcek ilacı hem de sentetik malzemeler üzerinde bulunan bir dizi zararlı veya riskli madde içermez; bu, yalnızca ebeveynler için rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bebeğin cildinin tahriş olma olasılığını da azaltmaya yardımcı olabilir. Bu özellikle egzamalı çocuklar için iyi bir haber. Doğal kumaş kategorisi; Doğal materyallerden elde edilerek dokunan kumaşlardır. Pamuk, ipek, keten ve yün kumaşlar bu kategoriye dahildir.

Pamuk; bebekler için kullanılan en yaygın kumaş çeşitlerinden biridir. Pamuk kozasından elde edilen vegan bir üründür. Bitkisel kökenli doğal bir elyaftır. Özellikle yazlık ürünlerin dikiminde kullanılır çünkü terin buharlaşarak havaya karışmasını sağlar. Sıcak suda yıkanabilir. Serin tutar, esnek ve sürtünmelere karşı dayanıklıdır. Pamuklu kumaş, çocuk ve bebek giyiminde en popüler seçimdir. Pamuk yumuşaktır ve oldukça emicidir ve bebeğin cildine karşı hassastır. Organik kumaş ve özellikle organik pamuklu kumaş, kimyasal ve gübre kullanılmadan yetiştirildiği için bebekler için mükemmel bir seçimdir. İpek; yapımı son derece zahmetli ve maliyetlidir. İpek böceklerinin kozalarından elde edilir. Özellikle nem çekmesi ve terletmemesi sebebiyle tercih edilir. Hassas bir kumaştır. Su lekesi bile leke yapabilir. Bu nedenle dikkatle kullanılması önerilir. Hassas olduğu için elde, soğuk suyla yıkanması gerekir. Keten; bir bitkinin liflerinin dokunmasıyla elde edilen bir kumaş biçimidir. Genellikle dokunması zor olduğu için az tercih edilebilir. Bu kumaş kırışmaya müsaittir, yüksek ısıda ütülenebilir. Serin tutması nedeniyle yaz mevsimi için idealdir. Gömleklerde ve yazlık elbiselerde tercih edilebilir. Keten lifleri oyuk olduğundan bebeğinizin ve çocuğunuzun cildi üzerinde diğer malzemelerden daha fazla hava akışına izin verirler. Aynı zamanda oldukça emicidirler, kuru ağırlıklarının %20'sine kadar nemi nemli hissetmeden alırlar. Yün; koyundan elde edilen hayvansal bir üründür. İnceliği ve yapısı elde edildiği koyunun yününe göre değişir. Nem çekme özelliği yüksektir. Vücut ısısını içerde tuttuğu için kış mevsiminde giymeye çok uygundur. Çok yüksek ısılarda yıkanması çekmesine ve keçeleşmesine sebep olabilir. Özellikle kışlık kazaklarda ve paltolarda, hatta içliklerde tercih edilebilir. Sentetik bileşimli olan sentetik kumaşlardır, birçok maddenin birleşimiyle oluşan liflerden elde edilir. Akrilik, polyester, naylon, likra gibi ürünler bu kategoriye girer. Akrilik; polyesterden üretilir. Bakımı son derece kolaydır ve çamaşır makinesinde yıkanabilir. Gün ışığına ve kimyasal maddelere karşı dayanıksızdır. Trikotajda sıkça kullanılır. Rahat ve hafif olduğu için avantajlı bir kumaştır. Polyester, naylon, likra; ısıya duyarlıdır. Ilık suda yıkanmalı, düşük ısı ile ütülenmelidir. Kolay kırışmaz ve renkleri dayanıklıdır. Kolayca yanabildikleri için dikkat etmek gerekir. Genellikle esnek giysiler bu kumaşlarla dikilir. Polyester, muhtemelen bebek ve yürümeye başlayan çocuk kıyafetleri nde bulacağınız en yaygın kumaşlardan biridir, çünkü ucuz ve üretilmesi kolaydır, ancak aynı zamanda bebeğinizin cildi için en kötü kumaşlardan biridir. Elbiselerini giymek kadar çiğnemek için zaman harcayan bebekler için bu, atlamanız gereken bir kumaş çeşididir. Suni kumaşlar: yapay yollarla elde edilen kumaşlardır. Viskoz, rayon ve asetat bu kategoriye girer. Genellikle doğal kumaşların özelliklerine benzer yapılar taşıyabilirler. Bebekler için kullanımı önerilmez.

Annelerin seçimi çoğunlukla pamuktan yana olur. Bunun sebebi pamuklu kumaşlar rahattır ve defalarca yıkanabilir. İster %100 pamuktan, ister pamuk-polyester karışımından üretilmiş olsun, bu kumaşlar bebekler için oldukça rahattır ve bu da ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak bir faktör olacaktır. Bebeklerin sağlığı ve rahatı için bir diğer kumaş tercihi de ketendir. Keten kumaşlar, genellikle ince oldukları için yaz aylarında tercih edilebilir. Dezavantajı ise yıkama ve ütülüme konusunda biraz zorlayıcı olması, özel dikkat gerektirmesidir. Ancak keten kumaşlar en az pamuk kumaşlar kadar yumuşak ve aynı derecede rahattır. Kolayca kırışabilmesi ve üzerinde kir tutması sebebiyle günlük kullanım için çok uygun olmasa da, rahatlığı ve güzel görüntüsü ile tercih edilebilir. Soğuk mevsimler için de yünlü kumaşları tercih etmeniz önemlidir. Fakat bu kumaşların bebeğinizin cildini kaşındırmayacak, yumuşak kumaşlar olmasına dikkat edilmelidir. Kaşıntıya sebebiyet veren kumaşlar bebeğinizin cildinin tahriş ve pişik olmasına neden olabilir.  Sert yün kumaşlar ise bebeğinizin hareket kabiliyetini kısıtlar ve huzursuz olmasına sebep olabilir. Bir bebek her zaman rahat hareket edebilmek ister. Bu onların huzuru için önemlidir. Bu tip bebek kıyafeti fiyatları na sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu yüzden kış aylarında polar kumaşları tercih edebilirsiniz. Polar kumaşlar çok hızlı kurur ve lekeleri de kolaylıkla çıkabilir. Bu da oyun oynarken ve yemek yerken kıyafetlerini kirleten bebekler için oldukça ideal ve pratik bir çözümdür ve ebeveynler tarafından çok tercih edilmektedir. Giysilerin Dayanıklılığı; Ebeveynler bebeklerinin sürekli kıyafetlerini değiştireceğinden ve bu kıyafetlerin sık sık yıkanması gerektiğinden dayanıklı kumaşlar sizi de rahatlatacaktır. Ayrıca bebeğiniz sürekli hareket ettiği ve dizlerini yerlere sürttüğü için sürekli kıyafet alma durumunu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Hareket özgürlüğü çocuğun gelişimi için önemlidir. Yeni doğan bebeğiniz ilk günler çok hareketli olmasa da sonrasında kıpır kıpır olacak ve hareketlenecek. Bebek kıyafetlerinin dayanıklı olması bu nedenle önemli ve gereklidir. Bebeğiniz artık hareket etmeye başladığında giydirdiğiniz elbiselerin bu hareketliliğe elverişli olması gerekmektedir. Bebeğiniz, yürürken, yuvarlanırken, sürünürken ve emeklerken hareket özgürlüğü olmalı ve kıyafetleri onu kısıtlamamalıdır. Aksi durumlar bebeğin gelişimini kötü yönde engelleyebilmekte ve kısıtlamaktadır. Bunun için tavsiye edilecek kumaşlar likralı diğer bir ismiyle streç kumaşlardır. Bu kumaşlar genellikle örmedir ve bebek hareket ettiğinde uzamayı sağlar. Gevşetildiğinde de standart haline geri döner. Kıyafetlerin hava alabilir olması; Bebek kıyafetleri için kullandığınız kumaşların hava alması önemlidir. Bu sizlere sadece ince veya hafif kumaşları düşündürüyor olabilir. Fakat kalın, sıcak tutan ve hava alan kumaş çeşitleri de vardır. Hava veya diğer bir deyişle nefes alabilen kumaşlar hem bebek cildinin ihtiyaç duyduğu nemi içeriye alır hem de bebeğinizin kendi kendine aşırı terlememesine ve rahat etmesine sebep olur. Bebeklerin rahatı ve konforu için; Rahatlık bebeğiniz için çok önemlidir. Bu sebeple tercih ettiğiniz kumaşın yumuşak ve pürüzsüz olması önemlidir. Ayrıca yumuşak kumaşın daha sonra sertleşmemesi gerekir. Sert kumaşlar bebeğinizi hem rahatsız edecek hem de vücudunu tahriş edecektir. Bebek kıyafetleri ucuz almak öncelikleriniz arasında olmamalıdır.

 

Bebek giyim erkek ve bebek giyim kız modellerine farklı renk ve desenlerde olanlarını edinebilirsiniz. Erkek bebeğiniz için pantolon, gömlek, papyon, kravat gibi ürünleri; kız bebeğiniz için etek, elbise, saç tokası gibi ürünleri dilediğiniz modelde bulabilir, istediğinizi edinerek minik bebeğinizi giydirebilirsiniz. Bebek kıyafetlerini, giysilerin üzerinde yer alan yıkama talimatlarına uygun bir şekilde temizliğini yapmalısınız. Böyle kullanacağınız bebek giyim ürünlerinin doğru yıkama ile ürünlere zarar vermemiş olur, kullanım ömürlerini uzatırsınız. Bebek ürünleri tercihinizde ürünün kalitesi, işlevi, görünüşü kadar ürünün fiyatı da aileler için önemlidir. Bebek kıyafetleri fiyatları her ürün modeline ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bebek giyim toptan satış yapan güvenilir yerlerden alabildiğiniz gibi bilinen markaların güvenilir satış yerlerinden de alabilirsiniz. Bebek giyim indirim kampanyaları düzenleyen ve Türkiye’nin önde gelen kaliteli anne ve bebek markaları bir araya toplayan Welcomebaby mağazalarında ihtiyaç duyduğunuz tüm bebek giyim ürünlerine dilediğiniz renk ve modelde bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR